"Naszym zadaniem jest pomagać przede wszystkim dzieciom"

"Aby wychować ku dobremu należy wychowywać w miłości"

"Wychowanie młodzieży jest sprawą serca, ten co wie że jest kochany sam kocha"

Bł. Ks. Bronisław Markiewicz

 
Cała Polska myje ręce

„Cała Polska myje ręce”

w Przedszkolu Niepublicznym im. Księdza Bronisława Markiewicza!

 

Wszystko zaczęło się 15 października 2014 roku. Zakasaliśmy rękawy i ruszyliśmy na podbój Polski. Po roku trwania akcji jest nas już całkiem dużo, choć nieustannie liczymy na więcej!

 

 

Wszystkie ręce na pokład

 

 

„Cała Polska myje ręce” to kampania, którą stworzyliśmy po to, by uświadomić Polakom jak ważna jest higiena dłoni. Statystyki są przerażające. Wynika z nich, że spora część z nas zapomina o myciu rąk po powrocie do domu, przed posiłkiem, a nawet po wyjściu z toalety, a więc w sytuacjach oczywistych. Co więcej, w „Journal of Environmental Health” opublikowano informację, że aż 95% osób myje ręce zbyt krótko, by usunąć wszystkie zarazki. Staramy się to zmienić. Pokazujemy w jaki sposób myć ręce, by nie zapominać o ich żadnej części. Według raportu Światowej Organizacji Zdrowia przyczyną aż 69% epidemicznych zakażeń przewodu pokarmowego jest niedokładna higiena dłoni. A przecież lepiej zapobiegać niż leczyć!

 

Jesteśmy obecni w mediach społecznościowych między innymi na Facebooku, Instagramie, Twitterze, a także Snapchacie. Tworzymy filmy i publikujemy je na naszym kanale na Youtubie. Staramy się edukować poprzez rozrywkę.